Zadzwoń do nas
728 900 102

Pokonaj stres masażem

Stres wpływa niekorzystnie na cały organizm. Permanentne zmęczenie, napięcie mięśni, bóle głowy i kręgosłupa, podniesione ciśnienie krwi, obniżona odporność, nerwica a nawet depresja to tylko niektóre z jego skutków. W takich chwilach z pomocą może przyjść masaż relaksacyjny.

Stres atakuje

W dzisiejszych czasach unikanie stresu jest niemal niemożliwe. Strach przed utratą posady, coraz to nowe wyzwania, konieczność pogodzenia różnych ról i obowiązków, kredyty, podatki i opłaty – wszystko to sprawia, że żyjemy na coraz wyższych obrotach i nie mamy czasu na wypoczynek i regenerację sił. Tym samym zakłócamy równowagę w naszym organizmie, naturalny rytm snu i działania, pracy i wypoczynku. A kiedy organizm jest wciąż spięty i osłabiony, pojawiają się dolegliwości. Początkowo drobne i bagatelizowane, a zatem bóle głowy, karku, kręgosłupa, rozdrażnienie, problemy z koncentracją. Kiedy jednak nie reagujemy w porę i nie usuwamy źródła problemu, przejściowe bóle i przemęczenie zamieniają się w nerwicę, depresję, bezsenność, choroby wrzodowe czy zaburzenia rytmu serca.

Relaksacja potrzebna od zaraz

Zanim problemy ze zdrowiem staną się poważne, a stres zacznie całkowicie sterować naszym życiem, warto wybrać się na masaż relaksacyjny. Kilkadziesiąt minut poświęconych wyłącznie sobie oraz bodźce stosowane przez masażystę zlikwidują bolesne napięcie mięśniowe, przyniosą odprężenie nie tylko ciału, ale też umysłowi. Masaż to zresztą nie tylko chwilowa przyjemność, która kończy się wraz z wizytą w gabinecie. Ucisk odpowiednich partii ciała przyspiesza krążenie krwi a tym samym usprawnia dotlenienie komórek i tkanek, przemianę materii, usuwanie szkodliwych toksyn z organizmu. Co więcej, wzmaga się produkcja endorfin, hormonu odpowiedzialnego za poprawę samopoczucia. A, jak wiadomo, z pozytywnym nastawieniem do życia, łatwiej stawić czoła codziennym problemom i stresom.

Jaką relaksację wybrać?

Masaż aromaterapeutyczny to najpopularniejsza forma masażu relaksacyjnego. Łączy w sobie zalety masażu klasycznego i aromaterapii. Techniki rozcierania, ugniatania, głaskania stosowane przez terapeutę pozwalają zlikwidować napięcie powstałe w mięśniach, z kolei zapachowe świece i ziołowe olejki uspokoją, wyciszą, sprawią, że regeneracja będzie pełna i bardzo przyjemna.

Masaż ajurweda wykorzystuje elementy akupresury. Uciskanie odpowiednich części ciała działa dobroczynnie na odpowiadające im narządy wewnętrzne i wspomaga ich leczenie.

Masaż chińską bańką, dzięki bardzo intensywnej formie, działa rozgrzewająco, poprawia krążenie krwi i kondycję skóry. Dobroczynnie oddziałuje zarówno na wygląd zewnętrzny (wspomaga walkę z cellulitem), jak i na kondycję psychofizyczną.

Do masaży relaksacyjnych możemy również zaliczyć masaż kamieniami bazaltowymi, masaż tajski czy masaże z użyciem czekolady i karmelu.
 


Copyright © 2013 by Medikool.
Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: www.wizja.net
OK, zamknij