Zadzwoń do nas
728 900 102

Strefa małego pacjenta

W poradni rehabilitacyjnej Medikool świadczymy kompleksowe usługi leczniczo-rehabilitacyjne dla dzieci i dorosłych. Przyjmujemy pacjentów na turnusy rehabilitacyjne, których długość dostosowana jest do konkretnych potrzeb.

W ośrodku leczymy i rehabilitujemy m.in.:

Nowoczesne metody rehabilitacji

Pacjenci podczas pobytu w naszyej przychodni korzystają z opieki doświadczonych rehabilitantów i znajdują się pod stałą kontrolą lekarzy. Systematycznie korzystają również z serii dostosowanych do ich stanu zdrowia zabiegów rehabilitacyjnych. Wykorzystujemy m.in. różnorodne metody fizykoterapeutyczne (hydroterapię, elektroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo itd.) oraz metody diagnostyczno-terapeutyczne.

Gimnastyka korekcyjna (grupowa)

- ćwiczenia w gimnastyce korekcyjnej mają na celu skorygowanie wad postawy poprzez dobrze dobrane ćwiczenia.


Na zajęciach prowadzone są ćwiczenia symetryczne oraz asymetryczne, dbamy o utrzymanie prawidłowej wydolności krążeniowo- oddechowej, uwzględniając ćwiczenia oddechowe. Prowadzone są też ćwiczenia mięśni pośladków, brzucha i grzbietu oraz ćwiczenia elongacyjne i antygrawitacyjne. Celem ćwiczeń jest wyrównanie skrzywienia, usunięcie przykurczu więzadeł i mięśni, zrównoważenie sił układu mięśniowego, podniesienie ogólnej wydolności fizycznej i wyrobienie nawyku prawidłowej postawy ciała. Na zajęciach korzystamy z piłek oraz taśm Thera-Band.


W terapii stosujemy elementy metody Lehnert- Schroth.


W zajęciach biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym skonsultowane z lekarzem w poradni wad postawy dla dzieci i młodzieży.


Terapia obejmuje dzieci z wadami postawy, tj. skoliozy, plecy wklęsłe, plecy okrągłe, plecy okrągło-wklęsłe, plecy płaskie, wady klatki piersiowej, wady kończyn dolnych (koślawość, szpotawość).
 


Copyright © 2013 by Medikool.
Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: www.wizja.net
OK, zamknij